BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE
Strona Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy

 

41. BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE  odbędą się w dniach 28 czerwca-3 lipca 2018 roku - zapraszamy!

 

Zadanie dofinansowane ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Miasta Bydgoszczy,
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Aktualności

Zespoły uczestniczące w BIM

PROTOKÓŁ z posiedzenia Rady Artystycznej 40. MIĘDZYNARODOWYCH BYDGOSKICH IMPRESJI MUZYCZNYCH

Bydgoszcz, 2 lipca 2017 r.

Rada Artystyczna w składzie:
Adrianna Poniecka-Piekutowska - przewodnicząca - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
dr Bożena Lewandowska - Uniwersytet Jagielloński
prof. Marco Antonio Ugalde – Universidad Nacional Autonoma de Mexico
prof. Andrzej Zubek – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy i Katowicach
po przesłuchaniu 15 zespołów z 9 państw: Białoruś, Chiny, Czechy, Polska, Rumunia, Serbia, Ukraina, Węgry, Włochy uczestniczących w Konkursie, postanowiła przyznać następujące nagrody regulaminowe:

 

NAGRODY GŁÓWNE:

GRAND PRIX
DLA NAJLEPSZEGO ZESPOŁU 40. BYDGOSKICH IMPRESJI MUZYCZNYCH - NAGRODĘ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
otrzymuje:
Dziewczęcy Chór LA MUSICA z Gimnazjum nr 16 w Lublinie, dyrygent Zdzisław Ohar
otrzymuje także nagrodę za ciekawą interpretację kompozycji „Os Justi” Miłosza Bembinowa

 

2 równorzędne Główne Nagrody
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
otrzymują:

1. Zespół instrumentalny FILUM z Serbii
Ponadto zespół otrzymuje nagrodę za interesujące wykonanie kompozycji „ Rondino pastorale” Jadwigi Szajny-Lewandowskiej

2. Zespół Pieśni i Tańca SILESIANIE Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierownik Jerzy Stasica


NAGRODY SPECJALNE:

NAGRODĘ WOJEWODY KUJAWSKO-POMORSKIEGO oraz NAGRODĘ STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ PAŁACU MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY „PAŁAC”

otrzymuje:
Zespół rockowy AGOSTRADA E LA BANDA LARGA z Włoch, kierownik Agostino Mennella

 

3 równorzędne Nagrody MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
otrzymują:

1. Orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI z Białorusi, dyrygent Darya Frolova
2. Zespół folklorystyczny SZIGETKÖZI CSUTORA TRADITION CARE ASSOCIATION z Węgier, kierownik Szűcs Károly i Lazar Attilane

3. Zespół folklorystyczny KYTICE z Czech, kierownik Milena Pitterová
zespół otrzymuje także NAGRODĘ EXPRESSU BYDGOSKIEGO

 

4 równorzędne Nagrody PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY
otrzymują:
1. Chór LASTIVKA z Ukrainy, dyrygent Oksana Ursatii

2. Zespół instrumentalny FOLK MUSIC GROUP OF NINGBO CHILDREN ART’S TROUPE z Chin, kierownik Chen Fangxia

3. Orkiestra akordeonowa HARMONICA-STYLE z Białorusi, kierownik Lizaweta Pratapopawa

4. Harcerski Zespół Mandolinowy FRYGI z Łąkiego, kierownik Stanisław Gortat

 

NAGRODĘ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
otrzymuje:
Zespół rockowy MENINOS DE RUA z Włoch, kierownik Romina Abbruzzese Saccardi

 

NAGRODĘ DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEŻY
otrzymuje:
Chór VLASTARELE ORASTIEI z Rumunii, dyrygent Petru –Androne Eli

 

NAGRODĘ POLSKIEGO RADIA POMORZA I KUJAW
otrzymuje:
Zespół rockowy L.A. z Ukrainy, Kierownik Nodari Rosopidze

 

NAGRODĘ TELEWIZJI POLSKIEJ S.A. ODDZIAŁ W BYDGOSZCZY
otrzymuje:
Orkiestra instrumentów ludowych Liceum Klasycznego w Zaporożu z Ukrainy, Dyrygent Olena Rybałko

 

Rada Artystyczna jubileuszowych 40. Bydgoskich Impresji Muzycznych składa Pani Dyrektor Pałacu Młodzieży Joannie Busz a także wszystkim wspaniałym Współpracownikom serdeczne podziękowania. Stworzony klimat dla przybyłych uczestników i kadry kierowniczej wszystkich zespołów, zdecydowanie wpłynął na jakość prezentowanych programów artystycznych.
Pełni uznania dla pracy Organizatorów i wysokiego poziomu artystycznego przybyłych młodych utalentowanych wykonawców, wyrażamy przekonanie że Spotkania w Bydgoszczy spełniają oczekiwania również mieszkańców Grodu nad Brdą.
Jesteśmy przekonani, że hymn BIM-u Włodzimierza Korcza „Rozkołysz pieśnią świat” otworzy 41. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży w Bydgoszczy w 2018 roku.


Lista zespołów uczestniczących w 40. BYDGOSKICH IMPRESJACH MUZYCZNYCH

  1. Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych KROPELKI
  2. Białoruś - orkiestra akordeonowa HARMONICA-STYLE
  3. Chiny - ZESPÓŁ INSTRUMENTÓW LUDOWYCH
  4. Czechy - zespól folklorystyczny KYTICE
  5. Polska - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „SILESIANIE”
  6. Polska - DZIEWCZĘCY CHÓR „LA MUSICA”
  7. Polska - HARCERSKI ZESPÓŁ MANDOLINOWY „FRYGI”
  8. Rumunia - chór VLASTARELE ORASTIEI
  9. Serbia - zespól kameralny FILUM
  10. Turcja - zespół folklorystyczny BURSA KENT KONSEI HALK DANSLARI
  11. Ukraina - chór dziecięcy LASTIVKA
  12. Ukraina - zespół rockowy „L.A”
  13. Ukraina - ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH LICEUM KLASYCZNEGO W ZAPOROŻU
  14. Węgry - zespół folklorystyczny CSUTORA NÉPTÁNC EGYÜTTES
  15. Włochy - zespół rockowy AGOSTRADA E LA BANDA LARGA
  16. Włochy - zespół rockowy MENINOS DE RUA

 

 


aktualizacja 18.10.2017   ©  Pałac Młodzieży